Slovensko je zastúpené na veľtrhu v Berlíne

Slovensko má aj tento rok zastúpenie na jednej z najprestížnejších výstav cestovného ruchu ITB Berlín. Počas nasledujúcich dní bude slovenský cestovný ruch prezentovať  svoje najatraktívnejšie turistické oblasti pre viac ako 170 000 návštevníkov. Národnú expozíciu zrealizovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR. 

„Slovenský cestovný ruch sa nachádza vo veľmi dobrom období pokiaľ ide o návštevnosť. Tieto prezentačné aktivity pozitívne posilňujú značku krajiny na trhu cestovného ruchu. Nasvedčuje tomu skutočnosť, že počet turistov aj v porovnaní s minulým rokom narastá. Návštevníci zo zahraničia sú prínosom pre dobré meno Slovenska a takisto pre ekonomický rast našich regiónov,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Návštevníkov veľtrhu, ktorý sa koná v dňoch od 6 do 10. marca,  zaujímajú v rámci slovenskej expozície najmä informácie týkajúce sa kúpeľných a relaxačných pobytov, rekreácie na horách, ponuky kempingov a UNESCO pamiatok.  Z turistických regiónov je najväčší dopyt po Vysokých Tatrách a regiónoch Spiš, Liptov, Oravu alebo Podunajsko. Z miest sa turisti zaujímajú najmä o Bratislavu, Košice, Levoču, Kežmarok, Banskú Štiavnicu, Kremnicu a Banskú Bystricu.

Nemecko patrí dlhodobo k prioritným zdrojovým trhom cestovného ruchu Slovenska. Vlani pricestovalo na Slovensko takmer 179–tisíc nemeckých návštevníkov, čo radí Nemecko na tretie miesto v rebríčku krajín, ktoré nás navštívili.

Zdroj: MDV SR