Category «Aktuality»

MPSVR SR: Preverili sme stav voľných pracovných miest

Hoci úrady práce evidujú viac ako 136-tisíc záujemcov, ktorí sú ihneď pripravení nastúpiť do práce, zamestnávatelia majú problém s obsadzovaním voľných pozícií. Tých dokonca mesiac čo mesiac pribúda. Preverili sme preto, či sú všetky hlásené voľné miesta reálne a ako úrady spolupracujú pri ich obsadzovaní.

Kontroly v denných stacionároch

Zamestnanci Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR zrealizovali od začiatku tohto roku 124 kontrol u 76 poskytovateľov sociálnych služieb. Navštívili 52 denných stacionárov, z toho v siedmich boli opakovane. Mnohé zariadenia zákon neporušujú, avšak u niektorých zistili výrazné a cielené porušovanie zákona.

Čerpanie peňazí EÚ by malo do konca roka dosiahnuť vyše päť miliárd eur, teda tretinu z celkovej sumy

Čerpanie finančných prostriedkov Európskej únie v programovom období 2014 až 2020 by malo do konca tohto roka dosiahnuť viac než 5 miliárd eur s podielom 33 percent z celkovej alokovanej sumy 15,345 miliárd eur. Zazmluvnenie projektov by v závere roka malo predstavovať objem 11 miliárd eur. Očakáva to Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a …

Základné podmienky pre nové obdobie eurofondov 2021 – 2027 treba splniť do konca roka 2020

Slovensko musí v súvislosti s novým programovým obdobím využívania fondov Európskej únie v rokoch 2021 až 2027 splniť základné podmienky, vrátane súvisiacich kritérií, najneskôr do 31. decembra 2020. Zároveň je krajina povinná zabezpečiť ich uplatňovanie počas celého budúceho sedemročného obdobia. Vyplýva to z materiálu Spôsob uplatnenia základných podmienok pri príprave implementačného mechanizmu politiky súdržnosti EÚ …

Dosiahli sme zavedenie povinnej predškolskej výchovy. Aby bola v praxi úspešná, pracujeme na ďalších podporných opatreniach.

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu 10. júla podpísala novelu školského zákona, ktorá zavádza povinnú predškolskú prípravu pre každé päťročné dieťa. Splnomocnenec pre rómske komunity Ábel Ravasz, ktorý návrh novely zákona presadzoval od svojho nástupu do funkcie, to považuje za veľký krok správnym smerom.